Kierownica Swipe – RECENZJA 

Otwórz

Recenzja została przygotowana przez naszego Ridera Pawła Piotrowskiego z Leszna. Mamy nadzieję że ten rzetelny artykuł rozwieje wszelkie wątpliwości pojawiające się przed zakupem.

Zacznę od samego początku. Przygodę z kierownicą RMD Swipe zacząłem jakoś w maju 2015 roku kiedy dołączyłem do teamu RMD. Przypadł mi do gustu rozmiar 9”, który na żywo nie wydaje się ani za wielki ani za mały – kierownica jest w sam raz dla osób wysokich lub lubiących właśnie takie wielkości.

 1

Przez resztę sezonu śmigałem na tej kierownicy i jakoś szczególnie jej nie oszczędzałem. Z tego powodu powstało kilka wgnieceń na poprzeczce i mnóstwo odprysków lakierów. Oczywiście wszystko za sprawą uderzeń w krawędzie lub powierzchnie. Kierownica jak kierownica, niczym szczególnym nie wyróżnia się od konkurencji jednak ja spotkałem się w życiu już z ogromem części BMXowych i śmiało mogę przyznać, że to jedna z nielicznych kierownic, której nie udało mi się rozwalić w ciągu kilku miesięcy. Zazwyczaj po połowie roku kierownice pękały mi na spawach albo nawet łamały się części chwytu. Po ośmiomiesięcznym użytkowaniu i katowaniu kierownicy RMD Swipe, stan techniczny oceniam na dobry. Ząbki wchodzące w mostek również wyglądają bardzo dobrze i jakoś nie zauważyłem, żeby były mocno zjechane przez cały okres jeżdżenia na tej kierze.

2

Wszystko ma swoje granice wytrzymałości i nie jest to element niezniszczalny, ale na pewno bardzo mocny i wytrzymały. Śmiało mogę przyznać, że kierownica RMD jest jedną z ciekawszych na jakich śmigałem, a było tego bardzo dużo w czasie mojej przygody z dwudziestocalowymi kołami. Jedynym detalem, którego mi brakowało na wstępie jest brak rowka ułatwiającego przycięcie długości kierownicy. Nie każdy lubi bardzo szerokie i ja na samym początku skróciłem ją o centymetr z każdej strony, ale brak rowka jakoś wcale nie utrudnia tego zabiegu jak ma się odpowiedni sprzęt.

 3

Podsumowując, kierownica RMD Swipe to naprawdę godny polecenia produkt. Jej waga jest przystępna i jednocześnie nie podsuwa pytania „czy na pewno tak lekka część będzie wytrzymała?”. Rurki, z których jest wykonana nie są mega wylajtowane i powiedziałbym, że są wiele grubsze niż część innych kierownic dostępnych na rynku. Dobry projekt i odpowiednie przetestowanie przez wiele osób sprawiło, że kierownica Swipe jest bardzo dobrym wyborem do streetu i parku.

4Close
KRKprotection