Widelec FAT DONG – RECENZJA 

Otwórz

Jeden z naszych najnowszych produktów. Recenzowany przez Pawła Piotrowskiego jednego z najlepszych polskich Riderów streetowych.

Maj 2015 roku. Kilka dni po dogadaniu współpracy z RMD, odwiedził mnie kurier z pierwszą paczką części. Cały podekscytowany od razu otworzyłem przesyłkę, żeby obejrzeć nowy sprzęcik. Kierownica (o której będziecie mogli poczytać w kolejnej recenzji), widelec i kilka drobiazgów typu stery. Najbardziej zaciekawił mnie widelec Fat Dong – temat tej recenzji.

1

Po krótkich oględzinach stwierdziłem, że projektant z RMD odwalił kawał dobrej roboty. Golenia widelca nie były przerażająco cienkie i trzymając je w dłoni odniosłem wrażenie, że ten widelec to solidny produkt. Tak też się okazało, bo po ośmiu miesiącach jazdy na nim, poza kilkoma odpryskami lakieru powstałych w skutek uderzeń o przeszkody itp, widelec jest w bardzo dobrym stanie.

2

Rzecz dla mnie najważniejsza przy wyborze widelca – haki. Wyboru nie miałem prawie żadnego wchodząc do teamu RMD, bo w ich ofercie jest tylko Fat Dong. Jego haki okazały się pokrywać z moimi oczekiwaniami. Są grube i bez żadnych większych nawierceń w celu obniżenia wagi. Spawy na hakach i goleniach nie przypominały żadnej taniej roboty także nie musiałem się z góry martwić czy na pewno mogę ze spokojem robić na rowerze to co zawsze. Widelec dzielnie i bezproblemowo sprawował się ponad pół roku i bardzo miło zaskoczył mnie fakt, że po tym czasie nie pękł jak prawie wszystkie widelce, których używałem. Fat Dong faktycznie okazał się być tym co sugeruje jego nazwa. Wiele twardych lądowań na flat ani trochę go nie przeraziło.

3

Haki po takim czasie jazdy z pegami również nie wyglądają na skatowane. Mogę śmiało stwierdzić, że poza odrapaniami od ścianki pegów, nic innego im nie dolega.

4

Wszystko co zdążyłem zauważyć przez okres używania tego widelca, podsuwa mi jednoznaczne stwierdzenie, że Fat Dong to produkt godny polecenia. W większej części mój styl jazdy to street i widelec sprawdził się bardzo dobrze, a na pewno równie dobrze sprawdzi się na parku i dircie. Nigdy nie przysporzył mi najmniejszego problemu a jego wytrzymałość to główna zaleta.
Close
KRKprotection